Flaeming Skate - Mekka inline bruslení v Německu

Chcete si na inlajnech pořádně zajezdit? Pak si zajeďte do Německa prozkoumat stovky kilometrů stezek v rámci okruhů Flaeming Skate.

Trasy Flaeming Skate najdete jižně od Berlína. Je to několik okruhů o celkové délce kolem 230 kilometrů. Jen si to představte, téměř 230 kilometrů 2 až 3 metry širokých stezek z kvalitního asfaltu pro kola a inline brusle.

Základní trasou je okruh č. 1 (RK 1), který protíná krásnou krajinu Dolního Flämingu a míjí města jako Jüterbog a Luckenwalde. Jsou zde úseky pro začátečníky i velmi zdatné bruslaře. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, nezapomeňte na chrániče a helmu. K bezpečné jízdě na bruslích patří neodmyslitelně.

Pro začátečníky je určen okruh č. 2 (RK 2), 12 kilometrů roviny kolem městečka Luckenwalde. Poblíž Luckenwalde je koupaliště. 

Bruslařská aréna v Jüterbogu

V rámci okruhu č. 3 můžete navštívit moderní skate arénu Jüterbog.  Zde si rozhodně přijdou na své i vrcholoví sportovci. V této nové aréně se konalo v roce 2005 mistrovství Evropy v rychlobruslení. Samotná trasa č. 3 měří 11 km a je plná historických památek a zastavení.

Náročnější je okruh č. 4 (RK 4 – délka 45 km), který byl dokončen v polovině roku 2005. Trasa leží rovněž poblíž skate arény v Jüterbogu a je ideálním tréninkem pro vytrvalostní bruslaře.

Jeden z novějších okruhů vede z obce Fröhden přes Schlenzer až do obce Wahlsdorf. Tato trasa rozčleňuje okruh č. 1 (RK 1) na okruh č. 5 a č. 6 (RK 5 a RK 6), čímž vytváří určitou alternativu k delším a náročnějším okruhům. Vzhledem k tomu, že tato lesy a poli obklopená trasa vede přes návrší u obce Schlenzer, stává se oblíbeným cílem zdatnějších bruslařů, kteří upřednostňují členitější a náročnější terén.

Podrobné informace najdete na oficiálním webu Flaeming Skate zde.