Průvodce výběrem
inline bruslí


In-line brusle  >  Flaeming Skate - Mekka inline bruslení v Německu

Flaeming Skate - Mekka inline bruslení v Německu

Chcete si na inlajnech pořádně zajezdit? Pak si zajeďte do Německa prozkoumat stovky kilometrů stezek v rámci okruhů Flaeming Skate.

Trasy Flaeming Skate najdete jižně od Berlína. Je to několik okruhů o celkové délce kolem 230 kilometrů. Jen si to představte, téměř 230 kilometrů 2 až 3 metry širokých stezek z kvalitního asfaltu pro kola a inline brusle.

Základní trasou je okruh č. 1 (RK 1), který protíná krásnou krajinu Dolního Flämingu a míjí města jako Jüterbog a Luckenwalde. Jsou zde úseky pro začátečníky i velmi zdatné bruslaře. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, nezapomeňte na chrániče a helmu. K bezpečné jízdě na bruslích patří neodmyslitelně.

Pro začátečníky je určen okruh č. 2 (RK 2), 12 kilometrů roviny kolem městečka Luckenwalde. Poblíž Luckenwalde je koupaliště. 

Bruslařská aréna v Jüterbogu

V rámci okruhu č. 3 můžete navštívit moderní skate arénu Jüterbog.  Zde si rozhodně přijdou na své i vrcholoví sportovci. V této nové aréně se konalo v roce 2005 mistrovství Evropy v rychlobruslení. Samotná trasa č. 3 měří 11 km a je plná historických památek a zastavení.

Náročnější je okruh č. 4 (RK 4 – délka 45 km), který byl dokončen v polovině roku 2005. Trasa leží rovněž poblíž skate arény v Jüterbogu a je ideálním tréninkem pro vytrvalostní bruslaře.

Jeden z novějších okruhů vede z obce Fröhden přes Schlenzer až do obce Wahlsdorf. Tato trasa rozčleňuje okruh č. 1 (RK 1) na okruh č. 5 a č. 6 (RK 5 a RK 6), čímž vytváří určitou alternativu k delším a náročnějším okruhům. Vzhledem k tomu, že tato lesy a poli obklopená trasa vede přes návrší u obce Schlenzer, stává se oblíbeným cílem zdatnějších bruslařů, kteří upřednostňují členitější a náročnější terén.

Podrobné informace najdete na oficiálním webu Flaeming Skate zde.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 9. 4. 2016


Další novinky

Technika jízdy na inline bruslích

Možná jste se již naučili na inline bruslích obstojně jezdit. Všechno se dá vždy zlepšovat a nejinak je tomu i při jízdě na inlajnech.

27. 6. 2016

Jak zhubnout na inline bruslích?

Inline brusle jsou pro zhubnutí vhodnější než běh, protože šetří klouby. Jízdou na nich se dá spálit podle tempa okolo 2000 kilojoulů za hodinu.

22. 4. 2014

všechny novinky